Lastele muusikastuudios töötamise tingimused

Kuigi enamalt jaolt kannab kulud lastega töötamisel stuudio omanik, tellimustööd teostatakse siin samuti.

Sageli esitavad vanemad küsimuse:  “Kas ja millistel tingimustel on lapsel võimalik osaleda stuudio muusikalistes projektides?”

1. Kõik on võimalik. Kõik alla 14-15-aastased lapsed on andekad.
Kui meile tundub, et saame konkreetse lapse jaoks midagi kasulikku teha, siis teeme seda võimaluste piires oma kuludega. Lihtsalt saatke meile mõned videod lapse laulmisest.
Kui me pole valmis lapsega tasuta tööd tegema, ei tähenda see, et ta pole piisavalt andekas. Lihtsalt meie vaba aeg on piiratud.

2. Kas lapsele saab “oma laulu” kirjutada? Jah, hind 500-1000 eurot, sisaldab loo salvestamist ja miksimist. Loome koos lapsega. Tööaeg on 2-6 kuud, töötame 2-3 korda kuus. Miks nii kaua? Lapse eest on lihtsam kõik välja mõelda, aga “oma” laul peaks tulema lapselt endalt. Idee, stiil, sõnad, viis – arutame ja otsime kõike. Mõnikord võtab see aega mitu kuud.

3. Kas mõnele tuntud loole on võimalik salvestada kaver? Saab, hind 100-500 euri. Oleneb, kas salvestame hääle olemasolevale taustafonole või teeme uue fonogrammi hoopis teises stiilis.

4. Kas stuudios on võimalik lihtsalt mikrofoniga laulda kõrvaklappides, kogenud inimese käe all? Saab. Saate oma lapsele varem kirjutatud lauludest midagi välja valida ja online esinemiseks selgeks õppida. Aga me ei õpeta lapsi laulma, see on vokaalpedagoogide töö.

Eripakkumine (laste vokaalstuudiotele):

Kaver + video

Kui lapsed stuudios töötavad koos oma lauluõpetajaga ja lugu on eelnevalt selgeks õpitud, on tulemus alati parem ja salvestamine võtab palju vähem aega. Seetõttu 1 tunniga jõuame salvestada kaveri, filmida  ja monteerida video.


VAATA SALVESTATUD VIDEOTE NÄIDISEID

Tähtis

5. Kas on võimalik last stuudiosse tuua ja tundide ajaks meie järelevalve alla jätta? Ei. Vajalik on vanema kohalolek.

6. Kas lapse laulu on võimalik “kaunistada”? Saab. Laulu peaks olema meeldiv kuulata. Kuid me ei “joonista” arvutis noote ümber ega kasuta selliseid programme nagu “Autotune”. Kui tahad puhtalt laulda – laula, kas või 100 korda. Isegi  isikliku vlogi salvestamine võib olla raske. Aga kõik on aus.

7. Kas laulule saab teha video? Saab. Stuudiosalvestuste hinnad on alates 100 eurost kuni tõsisemate videote eest 5000 euroni. Keskmiselt – 500 eurot võttepäeva kohta, millele lisandub rekvisiidi ja lisavarustuse maksumus. Kus need videod avaldatakse? Selle otsustavad tavaliselt vanemad. Mõnikord hoitakse perekonnaarhiivis, mõnikord avaldatakse.Mõned stuudiomuusikavideod >>

8. Kas on võimalik teha grupisalvestus, näiteks kingituseks õpetajatele või sõpradele? Jah, need on üksikprojektid, tavaliselt neid Internetis ei avaldata. Kõik on võimalik.

Milleks lapsele seda vaja, kui on lauluringid ja koorid?

Me ei õpeta laulmise algtõdesid, me ei õpeta muusikalist kirjaoskust, selleks on koolid ja õpetajad. Aitame leida oma laulustiili. Aitame lapsel ise lugusid välja mõelda,  sõnu ja muusikat kirjutada. Muidugi muusikakirjutamine on võimalik, kui sul on muusikaline põhiharidus, nt muusikakooli 3-4 klassi. Aga loomist saab alustada ka ilma selleta.

Inimene, kes oskab laulu kirjutada, suudab elus kõike saavutada. Tuleb lihtsalt mitte karta leiutada ja osata loogiliselt mõelda. Muusika annab need oskused.

9.  Kas töötate täiskasvanutega?  Erandina jah. Kuid prioriteet on lapsed.