“Mind erutas kunagi mõte – miks ei võiks Eesti osaleda laste Eurovisioonil? Kõik katsed sellest teemast läbi murda takerdusid ERRi ametnike vastumeelsusele ning rahapuudusele. Aga tegime ühe tüdrukuga igaks juhuks ühe demo laulust. Austria kirjaniku Mira Lobe lasteraamatu ainetel. Laul oli osaliselt eesti, osaliselt inglise keeles, nagu reglament seda lubas. Aga lugu jäigi demo tasemele.

Miks ei võiks Eesti osaleda laste Eurovisioonil?

Mitu kuud hiljem ilmus stuudiosse veel üks äge tüdruk ja sain aru, et võiksime proovida duetti teha. Puhtalt laulukonkurssi projekt. Istusime kõik koos maha, kirjutasime sõnad ümber, need said täiesti eestikeelseteks ja töötasime veel mitu kuud. Kuid laul ei läbinud ühegi konkurssi eelvaliku filtrit. Kas laul oli halb või mõjutasid seda minu kohtuvaidlused prokuratuuriga? Aga fakt on see, et löögile me ei pääsenud, kuid esimest korda läks ikkagi Eesti laste Eurovisioonile – väga nõrga looga. Ja jälle jäi me laul riiulile seisma. Kuni lõpuks jõudsin video tegemiseni. Filmisin pikalt, aeg-ajalt, juhusest juhuseni.

Lõpuks sai see valmis… Kuid selleks ajaks olid tüdrukud juba suureks kasvanud. Pärast klipi valmimist otsustasime üksmeelselt, et me seda ei avalda. Ja jälle ma unustasin ta mitmeks kuuks.

Kuni juhuslikult kuulasin seda uuesti ja otsustasin esinejate/vanemate nõusolekul lyrics-videona avaldada, täiesti inkognito.”

Jüri Kivit, 2024